Providing you the best range of office workstation metal legs and executive office table with effective & timely delivery.
₹ 450 / sq ft Get Latest Price
| Workstation Type | Cubicle |
| Material | Metal |
| Overall Length | 1200 mm (4 ft) |
| Height | 2.6 |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Layout Type | square |
| Frame Material | Steel, MS Powder Coated |
| Leg Shape | Square |
| Table Top Thickness | 25 mm |
| Primary Material | Particle Board |
| Brand | ELITE FURNITURE |
| Features | Life long |
| Table Top Finish | Prelaminated |
| Partition Height | 1200 mm |
| Storage Type | Without Storage |
| Cable Management | With Raceway |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 sq ft
50/50 squre tube with 16 gech with bottom levelar bush point with CR and HR pipe All type digshin with Co 2 Welding fabriction work 40mm width angle 5mm thickness Bolt net system.
₹ 18800 / Piece Get Latest Price
| Shape | L Shaped |
| Material | MDF |
| Main Table Size | 5x2.5 ft (1500x750 mm) |
| Storage | With Storage |
| Storage Type | Open Storage |
| Table Top Material | partical board |
| Brand | Elite furniture |
| Colour | white |
| Suitable For | Office |
Minimum order quantity: 5 Piece
Lakshmikanth Kp (Owner)
Elite Furniture
19, 6th Cross, Lakshmana Nagara, Hegganahalli Cross, Vishwaneeda, Hegganahalli Cross
Bengaluru - 560091, Karnataka, India