Our range of products include l shaped office workstation.
₹ 26000 / Piece Get Latest Price
| Main Table Size | 1200 mm (4 ft) |
| Product Type | Modular, Office |
| Material | Particle Board |
| Storage Included | Storage Box |
| Orientation | Right Hand |
| Color | Brown |
| Top Thickness | 25 mm |
| Leg Material | Board |
| Wire Management | Yes |
| Delivery Time | 3 to 4 days |
| Table Top Thickness | 25mm |
| Storage | Yes |
| Frame | Metal |
| Weight | 2.5 |
| Frame Material | metal |
| Features | Life long |
| Brand | ELITE FURNITURE |
| Country of Origin | Made in India |
| Top Material | Glass |
| Finish | Laminate |
Minimum order quantity: 2 Piece
Modular office workstation with storage 50mm thick tile based sytem with side Partetion with 8mm plain glass with MS powder coated frame with 25mm top thick work With tile MDF board with prelamineted board with 2 door storage with prelamineted partical board with SS steel handle with lock system with fille storage self with prelamineted partical board with MS powder coated.
Lakshmikanth Kp (Owner)
Elite Furniture
19, 6th Cross, Lakshmana Nagara, Hegganahalli Cross, Vishwaneeda, Hegganahalli Cross
Bengaluru - 560091, Karnataka, India