₹ 10600 / Piece Get Latest Price
| Workstation Type | Linear |
| Overall Length | 1200 mm (4 ft) |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Material | particle board |
| Layout Type | Linear |
| Frame Material | MS Powder Coated |
| Table Top Thickness | 25 mm |
| Primary Material | Particle Board |
| Size | 4ft/L 2ft/D 2.5ft/HT |
| Table Top Finish | Prelaminated |
| Partition Height | 1200 mm |
| Storage Type | Without Storage |
| Color | White |
| Cable Management | With Raceway |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 19000 / Piece Get Latest Price
| Main Table Size | 1500 mm (5 ft) |
| Product Type | Executive Desk |
| Top Material | partical board |
| Finish | Laminate |
| Storage Included | storage |
| Orientation | Right Hand |
| Top Thickness | 25 mm |
| Leg Material | Board |
| Wire Management | Yes |
| Color | Brown |
₹ 400 / sq ft Get Latest Price
| Partition Material | Wood |
| Wood Type | Particle Board |
| Partition Type | Cubicle |
| Panel Infill | Wood With Fabric |
| Application Area | Interior And Exterior |
| Partition Height | 1200–1500 mm |
| Panel Thickness | 75 mm |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Color | Brown |
| Sound Insulation | Up To 30 dB |
| Fire Rating | Non Fire Rated |
| Door Provision | Without Door |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
Lakshmikanth Kp (Owner)
Elite Furniture
19, 6th Cross, Lakshmana Nagara, Hegganahalli Cross, Vishwaneeda, Hegganahalli Cross
Bengaluru - 560091, Karnataka, India