Providing you the best range of linear modular office workstation, linear office workstation and modular office straight workstation furniture with effective & timely delivery.
₹ 10800 / Piece Get Latest Price
| Number of Seaters | 3 Seater |
| Workstation Layout | Linear |
| Workstation System Type | Partition Type |
| Usage/Application | Office |
| Table Top Material | Prelam Particle |
| Dimensions (per seater) | 1200x600 mm |
| Built Type | Modular |
| Type | Modular Linear type |
| Storage | No Pedestal |
| Partition Screen Material | Marker Board |
| Size | 4/2 |
| Wire Management | Raceway |
| Seating Capacity | 3 Seater |
| Drawer Available | No |
| Table Top Thickness | 25mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Frame Type | Aluminium |
| Material | Particle Board |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 9300 / Piece Get Latest Price
| Workstation Type | Linear |
| Material | Particle Board |
| Primary Material | Particle Board |
| Overall Length | 1200 mm (4 ft) |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Top Thickness | 25 mm |
| Table Top Finish | Prelaminated |
| Frame Material | partical board |
| Size | 4/2 |
| Partition Height | 1200 mm |
| Storage Type | Without Storage |
| Cable Management | With Raceway |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Office Workstation |
| Workstation Layout | Linear (Single Row) |
| Workstation System Type | Panel Based |
| Material | Particle Board |
| Top Material | Particle Board |
| Table Top Material | Prelam Particle |
| Frame Material | MS (Mild Steel) |
| Dimensions (per seater) | 1200x600 mm |
| Storage Type | Pedestal Drawer |
| Storage | No Pedestal |
| Partition Screen Material | Fabric |
| Wire Management | Raceway |
| Tabletop Thickness | 50 mm |
| Number of Seaters | 8 Seater |
| Seating Capacity | 4 Seater |
Minimum order quantity: 5 Piece
Lakshmikanth Kp (Owner)
Elite Furniture
19, 6th Cross, Lakshmana Nagara, Hegganahalli Cross, Vishwaneeda, Hegganahalli Cross
Bengaluru - 560091, Karnataka, India