Manufacturer of a wide range of products which include wood and metal conference table, office conference table, 20 seater heritage boxy conference table, wooden conference table and 10 seater modular.
₹ 48000 / Piece Get Latest Price
| Top Material | Particle Board |
| Seating Capacity | 12 Seater |
| Shape | Rectangular |
| Material | Particle Board |
| Leg Type | wooden legs |
| Storage | Without Storage |
| Storage Type | No |
| Features | Wire Management |
| Warranty | Above 10 years |
| Top Finish | White |
| Suitable For | Conference Halls |
| Top Thickness | 25 mm |
| Table Top Material | Partical Board |
| Frame Material | Particle Board |
| Brand | Elite Furniture |
| Colour | White |
Minimum order quantity: 10 Piece
Table Top made Of 25mm Thick pure pre Lamineted Partical Board with PVC Edge binding with Bottom Metal Leg With Metal Sheet Modersy with Bottom Levelar Bush.
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Top Material | Particle Board |
| Seating Capacity | 8 Seater |
| Shape | Round |
| Material | Particle Board |
| Leg Type | Metal Legs |
| Storage | Without Storage |
| Features | Wire Management |
| Top Finish | White |
| Top Thickness | 25 mm |
| Frame Material | Particle Board |
| Question | 80 kg |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are a well-known company that supplying Modular Conference Tables Bangalore. We offer Modular Conference Tables, Contemporary Conference Tables, and Oval Conference Tables, among others, under this category. Our products strictly adhere to international quality standards because they are produced with cutting-edge tools and technology and high-quality raw materials. In addition, we provide product customization according to customer requirements
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Top Material | Particle Board |
| Seating Capacity | 20 Seater |
| Shape | Rectangular |
| Material | Particle Board |
| Leg Type | Wooden legs |
| Storage | Without Storage |
| Features | Wire Management |
| Warranty | 2 Year |
| Top Finish | Grey |
| Suitable For | Conference Halls |
| Top Thickness | 25 mm |
| Table Top Material | Engineered Wood |
| Frame Material | Particle Board |
| Brand | Featherlite |
| Finish Type | Laminated |
| Delivery Time | 3 to4 days |
| Table Height | 2.5 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 26000 / Piece Get Latest Price
| Top Material | Particle Board |
| Seating Capacity | 10 Seater |
| Shape | Rectangular |
| Material | Particle Board |
| Leg Type | wooden legs |
| Storage | Without Storage |
| Storage Type | without storage |
| Features | Wire Management |
| Warranty | 1 Year |
| Top Finish | Wood Grain |
| Suitable For | Conference Halls |
| Top Thickness | 25 mm |
| Table Top Material | premium particle board |
| Frame Material | Particle Board |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 8200 / Piece Get Latest Price
| Top Material | Particle Board |
| Shape | sharing |
| Material | Particle Board |
| Size | 4ft//L 2ft/D 2.5ft/Ht |
| Projector Facility | Yes |
| Warranty | 2 Year |
| Seating Capacity | 12 Seater |
Minimum order quantity: 5 Piece
Lakshmikanth Kp (Owner)
Elite Furniture
19, 6th Cross, Lakshmana Nagara, Hegganahalli Cross, Vishwaneeda, Hegganahalli Cross
Bengaluru - 560091, Karnataka, India